Nabídka rekreačních akcí, škol v přírodě, ...

Ceník za ubytování a stravu od 1.1.2018

Obecně se ceny za ubytování i stravování  stanovují na základě  vzájemné dohody. Při rozhodování o výši ceny se bere v úvahu zejména délka pobytu a počet ubytovaných osob.

Ubytování: vychází z vybavenosti pokoje a počtu lůžek v pokoji

Pokoj s vlastním soc. zařízením

300 - 600,- Kč/osoba/noc

Pokoje dvoulůžkové se společným soc. zařízením

200,- Kč/osoba/noc

Chatka zděná s vlastním soc. zařízením pro 5 osob

1000,- Kč – celá chatka/ noc

Chatka zděná s vlastním soc. zařízením pro 6 osob

1200,- Kč- celá chatka/noc

Chatka dřevěná bez soc. zařízení pro 4 osoby

440,- Kč – celá chatka/noc

Strava.

Cena stravy : vychází z požadavků klienta na počet jídel v průběhu dne, na gramáž  masa apod.

Základní cena stravy je stanovena na 200,- Kč/osoba/den (snídaně 50,- Kč, oběd 80,- Kč, večeře 70,- Kč)

Speciální cena pro dětské akce (školy v přírodě, soustředění sportovních škol, apod.) - plná penze (ubytování + strava 5 x denně + pitný režim) – 380,- Kč/osoba/den. Pro pedagogický dozor ubytování zdarma (na 20 dětí jeden pedagog).Pronájem učeben, hřišť, zapůjčení sportovního vybavení (včetně lodí) je zdarma.

 

Poslání a činnost školy

Ústřední hasičská škola SH ČMS Jánské Koupele je organizační jednotkou Sdružení hasičů Čech , Moravy a Slezska (SH ČMS) s vlastní právní subjektivitou a hlavním  jejím úkolem je zabezpečovat školení pro dobrovolné hasiče. Současně je táborovou základnou SH ČMS.

Vzhledem k tomu, že se škola nachází v rekreační oblasti s příznivými klimatickými a přírodními podmínkami, nabízíme naši kapacitu i k rekreačním a ozdravným pobytům. Zaměřujeme se především na dětskou klientelu a nabízíme školy v přírodě , ozdravné pobyty, soustředění sportovních škol, dětské tábory apod.

      

Situování školy

Objekt školy se nachází v oblasti přírodního parku Moravice, leží na břehu pstruhové řeky Moravice ve vyhledávané rekreační oblasti Jánské Koupele, okr. Opava. Údolí řeky Moravice je zajímavým romantickým přírodním útvarem a je považováno za jedno z nekrásnějších údolí v České republice. K pozitivním faktorům patří i vysoká lesnatost a omezené ekonomické využívaní krajiny. V lokalitě roste celá řada vzácných a chráněných rostlin. Zdejší klima je srovnáváno s Karlovou Studánkou. Nedaleko školy jsou minerální prameny. Kružberská přehrada je vzdálena asi 6 km a nad ní bylo uvedeno do provozu vodní dílo Slezská Harta. Jánské Koupele leží také na vyznačené cykloturistické trase a asi 5 km od školy jsou cvičné horolezecké skály. Vhodnost naší lokality  pro rekreační účely plně potvrzuje i její parametry z hlediska  čistoty ovzduší, čistoty vod a estetiky životního prostředí.


Hráz přehrady kružber

Přehrada Kružberk

Cvičné skály kružberk

Charakteristika objektu školy a okolí

Ubytování v objektu školy je možné:

  • v 8 dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením,
  • ve 3 třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením
  • v 3 čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením
  • v 20 dvoulůžkových pokojích se společným sociálním zařízením na chodbě.
  • Kromě toho v klimaticky příznivých měsících je možné ubytování ve zděných a dřevěných chatkách pro dalších 78 osob - 5 zděných chatek 5-ti lůžkových, 3 chatky zděné 6-ti lůžkové a 10 chatek dřevěných pro 4 osoby.

V objektu školy je velká jídelna, víceúčelový sál pro cca 100 osob, učebna pro 50 osob, učebna pro 25 osob a ještě jeden větší sál.

Vybavení školy umožňuje sledování televize, videa, satelitu, hraní kulečníku, elektronických šipek a stolního tenisu. V omezeném množství je možno si zapůjčit horská kola a některé další sportovní potřeby.

Sportovní kurt Velký sál Volejbalový kurt Kulečník Velký sál - pimpongové stoly

V blízkosti objektu je k dispozici oplocené víceúčelové hřiště s umělým povrchem a hřiště pro plážový volejbal. K dispozici je i lezecká stěna a dětské hřiště. Jsme schopni také zabezpečit k výcviku lodě, případně i odborné instruktory.

Ke škole přiléhají rozsáhlé louky, vhodné k různým hrám. Okolní pozoruhodná příroda umožňuje řadu pěkných procházek. V dostupné vzdálenosti je mnoho zajímavých cílů pro cyklistické, automobilové a autobusové výlety. Z možných cílů alespoň jmenujme v rámci okresu zámky Hradec n. Moravicí a Raduň, arboretum Nový Dvůr  a Opavu.  V dostupné vzdálenosti jsou ale i Jeseníky a Beskydy.

Okolí školy Okolí školy Vyhlídka nad školou

O tom, že s akcemi pro děti a mládež máme v naší škole bohaté zkušenosti, svědčí i to, že za posledních dvacet let se u nás vystřídalo na různých akcích víc než 20.000 dětí a mládeže. Naši školu využívají děti z mateřských škol, základních škol a středních škol k rekreačně sportovním účelům, včetně dětí ze zahraničí. Častými hosty jsou i studenti VŠB –TÚ Ostrava. Z mnoha, kteří využívají našich služeb, alespoň uvádíme MŠ Sluníčko a Srdíčko z Opavy, ZŠ Englišova Opava, Sportovní Gymnasium Ostrava, Církevní gymnasium Odry, Slezské a Mendlovo Gymnasium Opava, Gymnasium Olgy Havlové Ostrava, VI. lyceum Katovice a řada dalších. Rádi konstatujeme, že díky těmto našim aktivitám máme i podporu MŠMT (ministerstva školství).
V případě Vašeho zájmu rádi poskytneme další informace, případně umožníme osobní prohlídku školy.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME