Sdružení

Sdružení hasičů ČECH, MORAVY a SLEZSKA (SH ČMS)

- Ústřední hasičská škola Jánské Koupele

• Pobočný spolek Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska s vlastní právní subjektivitou.
  • Zabezpečuje zejména vzdělávání dobrovolných hasičů (odborná příprava JSDHO a školení členů a funkcionářů SH ČMS.
  • Centrální táborová základna SH ČMS.
  • Ostatní činnost zaměřena zejména na dětskou klientelu ( školy v přírodě, ozdravné pobyty, adaptační kurzy, soustředění sportovních škol, volnočasové víkendové pobyty apod.).

Situování a historie školy

• Objekt školy se nachází v oblasti přírodního parku Moravice, leží na břehu stejnojmenné pstruhové řeky ve vyhledávané rekreační oblasti Jánské Koupele.
  • Klidné prostředí v krásné přírodě, omezené ekonomické využívání krajiny, vysoká lesnatost.
  • Vhodnost lokality pro rekreační účely potvrzují i její parametry z hlediska čistoty ovzduší, čistoty vod a estetiky životního prostředí.
  • Klima srovnáváno s Karlovou Studánkou.
  • V okolí celá řada zajímavých turistických cílů.
  • Původně objekt školy byl součástí dřívějších lázní a poskytoval lázním hospodářské zázemí (elektrárna, zahradnictví, prádelna) a byla zde ubytována část lázeňského personálu.
  • Po válce dlouhodobě nevyužíván, v roce 1974 zakoupen dobrovolnými hasiči, od roku 1976 slouží jako vzdělávací zařízení a táborová základna pro dobrovolné hasiče.
Charakteristika

Charakteristika objektu a okolí

K dispozici je:

• 70 lůžek v pokojích s vlastním sociálním zázemím
  • 38 lůžek ve zděných chatkách s vlastním sociálním zázemím
  • 20 lůžek v nově restaurovaných dřevěných chatkách
  • Učebna pro 50 osob s interaktivní tabulí
  • Učebna pro 25 osob s interaktivní tabulí
  • Sál pro 80 osob
  • Sportovní sál
  • Vlastní kuchyně
  • Jídelna pro 80 osob

Editovatelný blok 1

aaa

Editovatelný blok 2

Sed ac dolor sit amet purus malesuada congue. Aliquam in lorem sit amet leo accumsan lacinia. Etiam sapien elit, consequat eget, tristique non, venenatis quis, ante. Donec iaculis gravida nulla. Fusce wisi. Nullam sit amet magna in magna gravida vehicula. Curabitur vitae diam non enim vestibulum interdum. Mauris dolor felis, sagittis at, luctus sed, aliquam non, tellus. Donec vitae arcu. Phasellus faucibus molestie nisl. Morbi scelerisque luctus velit. Vestibulum erat nulla, ullamcorper nec, rutrum non, nonummy ac, erat. Duis ante orci, molestie vitae vehicula venenatis, tincidunt ac pede. Aenean id metus id velit ullamcorper pulvinar. Aliquam ornare wisi eu metus. Duis bibendum, lectus ut viverra rhoncus, dolor nunc faucibus libero, eget facilisis enim ipsum id lacus.

Editovatelný blok 3